Városlista
2025. április 13, vasárnap - Ida

Hírek

2017. November 14. 07:22, kedd | Belföld
Forrás: mti

Többnyire fizetéssel oldódnak meg az emberrablások

Többnyire fizetéssel oldódnak meg az emberrablások

Többnyire váltságdíjfizetéssel oldódnak meg az emberrablások - mondták szakértők a nigériai kalózok fogságából kiszabadult magyar tengerész esete kapcsán az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.

A riporter kérdésére, hogy "mindig fizetés-e a vége", Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő annyit mondott, többnyire igen. Ritka a fegyveres szabadító akció, olcsóbb a fizetés - tette hozzá.

Teljesen felesleges keresni az elkövetőket, nem nagyon lehet megbízni a nigériai hatóságokban. Ezúttal vélhetően a kalóztámadással sújtott hajó német tulajdonosai miatt a német hatóságok tarthatták kézben a túszszabadító műveletet - jegyezte meg.

Végh József kriminálpszichológus elmondta: ilyen helyzetekben piaci alkudozás folyik a váltságdíjról. Hozzátette: létezik ENSZ-egyezmény, mely szerint az aláíró államok nem fizetnek. Megjegyezte ugyanakkor: "aztán valaki mégis fizet".

November 11-én jelentette be a Terrorelhárítási Központ, hogy kiszabadult és Budapestre érkezett a nigériai kalózok által október 21-én elrabolt magyar tengerész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld

NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld

Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen

A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.