Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2019. Július 21. 07:16, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Minden negyedik házaspárt érint a meddőség Magyarországon

Minden negyedik házaspárt érint a meddőség Magyarországon

A meddőség minden negyedik házaspárt érint Magyarországon - mondta Ratkó Tünde szülésznő szombaton az M1 csatornán.

Kifejtette, világszinten is nagyon nagy arányban küzdenek az emberek a meddőséggel, és miközben általában női problémának tekintik, 40-40 százalék az esélye a rendellenességnek a két nem között, 20 százalékban pedig valamilyen külső okra vezethető vissza.

A férfiakat érintő meddőség hátterében általában a rossz táplálkozás áll; a tartósítószerek, a konzervált ételek, és általában az élelmiszeriparból érkező rossz minőségű ételek jelentősen rontják a termékenységet. Különösen fontos a bevitt vas szerepe ezen a területen mind a férfiak, mind a nők körében - fűzte hozzá.

Címkék: házaspár, meddőség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód

Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús

A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is

2025. Április 17. 07:38, csütörtök | Életmód

Meteorológia: immár több mint egy évtizede \"hóínség\" jellemzi Budapest éghajlatát

Immár több mint egy évtizede \"hóínség\" jellemzi Budapest éghajlatát, ami rendkívüli; a hóhiány elsődleges oka a telek enyhesége - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján közölt elemzésben.

2025. Április 15. 07:30, kedd | Életmód

Esterházy Irodalmi Díjat hoztak létre

Esterházy Irodalmi Díjat hozott létre a kortárs magyar irodalom nagyobb társadalmi megbecsülése érdekében az Esterházy Magyarország Alapítvány.