Hírek
2024. November 30. 08:34, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
KSH: októberben 4 millió 699 ezer volt a foglalkoztatottak száma, a munkanélküliségi ráta 4,5 százalék

2024 októberében a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 27 ezerrel, 4 millió 699 ezer főre mérséklődött. A változásban szerepe van annak, hogy tavaly ősszel a foglalkoztatottság szintje kiemelkedő volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024 októberében a munkanélküliek száma 219 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,5 százalék volt.
Az augusztus-októberi háromhónapos időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15-74 évesek körében 4 millió 703 ezerre mérséklődött. Míg a férfi foglalkoztatottak száma 23 ezerrel, 2 millió 491 ezerre csökkent, addig a nőké kismértékben, 2 millió 212 ezerre emelkedett az egy évvel korábbihoz képest.
A KSH kiemelte: a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók létszáma 4 millió 537 ezer főre, a közfoglalkozatottaké 58 ezer főre csökkent, miközben a külföldön dolgozók létszáma érdemben nem változott, 107 ezer fő volt.
A 15-64 évesek körében a foglalkoztatási arány 75,3 százalék volt. A ráta a férfiak esetében 0,5 százalékponttal kisebb (78,8 százalék), a nőknél 0,6 százalékponttal magasabb (71,6 százalék) lett az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Az augusztus-októberi időszakban az inaktívak számának mérséklődése mellett a 15-74 éves munkanélküliek száma az előző év azonos időszakához képest 16 ezerrel, 226 ezerre, a munkanélküliségi ráta pedig 0,3 százalékponttal, 4,6 százalékra emelkedett.
A férfi munkanélküliek száma 119 ezer volt, munkanélküliségi rátájuk 0,3 százalékponttal, 4,6 százalékra nőtt. A nőknél a munkanélküliek száma 106 ezret tett ki, rátájuk (szintén 4,6 százalék) kismértékben meghaladta az előző év azonos időszakában mért értéket.
A KSH kitért arra is, hogy a munkakeresés átlagos időtartama 12,1 hónap volt. Az összes munkanélküli 48 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje keresett állást, ez az érték 4,0 százalékponttal magasabb a tavalyi év azonos időszakinál, míg a legalább egy éve munkát keresők a munkanélküliek 34 százalékát tették ki.
A jelentés idézte a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatait is, amelyek szerint október végén a nyilvántartott álláskeresők 226 ezres létszáma megegyezett az egy évvel korábbival.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban