Hírek
2023. Július 14. 07:22, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Ismét melegedés kezdődik, a hétvégén sok napsütés és kevés felhő várható

hétvégén sok napsütésre és kevés gomolyfelhőre kell számítani, a hőmérséklet csúcsértéke is emelkedik, vasárnap már 32-38 Celsius-fok között alakul - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos előrejelzéséből.
Pénteken sok napsütésre és csak kevés gomolyfelhőre lehet számítani, legfeljebb a Tisza környékén kialakuló összeáramlás mentén lehet több a felhő, arrafelé egy-egy futó zápor sem kizárt. Az északias légmozgás néhol megélénkül, a legmagasabb nappali hőmérséklet 26-31 fok között valószínű.
Szombaton jobbára derült, napos, száraz idő várható kevés gomolyfelhővel. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, de a Kisalföldön megélénkülhet a déli szél. A minimum-hőmérséklet 13 és 20, a csúcsérték 29 és 34 fok között alakul.
Vasárnap napos időre kell számítani, általában kevés gomoly-, illetve fátyolfelhővel, csapadék nélkül. A délkeleti, majd délnyugati szél helyenként megélénkül, később a Kisalföldön már északnyugatira fordul. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 14 és 23, a legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 38 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok