Hírek
2024. Január 16. 08:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Egy hétre leáll a termelés az esztergomi Suzuki gyárban

Leáll a termelés egy hétre a Magyar Suzuki esztergomi gyárában január 15-21. között - tájékoztatta a cég kommunikációs vezetője az MTI-t hétfőn.
Bonnár-Csonka Zsuzsanna közölte: az intézkedés oka az, hogy késik a Japánban gyártott motorok beérkezése a hazai gyártású S-Cross és Vitara modellekhez, mivel a Vörös-tenger térségében sorozatos támadások érik a kereskedelmi hajókat.
A kommunikációs vezető jelezte: a hajók a jövőben alternatív útvonalon közlekednek, ezért a tervek szerint január 22-én újraindulhat a termelés a Suzuki csoport egyetlen európai üzemében.
A Magyar Suzuki Zrt. esztergomi gyárában a Suzuki Vitara és S-Cross modelljét gyártják. 2022-ben 129 022 autót gyártottak, 2023-ban az év közepén nyilvánosságra hozott terv szerint 168 ezret. A termelés túlnyomó részét exportálják több mint 100 országba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja