Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2012. Május 19. 07:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

A kutyák is lehetnek rákosak - hogyan mentsük meg életüket?

A kutyák is lehetnek rákosak - hogyan mentsük meg életüket?

A rák pusztító betegség, nem csak az embert támadja meg. A két év fölötti kutyák elpusztulásának az első számú oka. Egy 3 éves boxer gazdája első kézből tapasztalhatta milyen az, amikor kutyáját rákkal diagnosztizálják.

A férfi akkor döntött úgy, hogy elviszi kis kedvencét a helyi állatorvoshoz, amikor a négylábú elkezdett sántítani.

A New Yorkban élő kutya gazdája, Hinden elmondta: az orvosok először lokalizálták, hogy pontosan hol fáj a kutya lába, majd röntgen és biopszia segítségével megállapították, hogy tumora van. A boxer oszteoszarkómában szenved, ami a csontrák egy agresszív fajtája. Az onkológus azt mondta, le kell amputálni a kutya egyik mellső lábát, azt követően pedig kemoterápiát kell adni neki. Ez remélhetőleg 1-2 évvel meghosszabbítja életét.

Most a rákmentes boxer a régi életét éli, olyan virgonc, mint előtte. Csak három lába van, de attól még tökéletes - nyilatkozta a kutya gazdája. http://www.foxnews.com/health/2012/05/17/canine-cancer-how-to-save-pet-life/

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok