Hírek
2017. Május 20. 13:31, szombat |
Életmód
Forrás: mti
A házasságok fele válással végződik

A házasságok mintegy fele válással végződik Magyarországon - mondta Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke az M1 aktuális csatornán szombaton.
A közjegyző szerint, mivel a házasság gazdasági közösség is, érdemes vagyonjogi szerződést kötni.
A közjegyző előtt megkötött házassági szerződés előnyei közé tartozik, hogy ha valamelyik fél elmulasztja megfizetni például a tartásdíjat, az azonnali végrehajtással beszedhetővé válik.
A házassági szerződésben azt is szabályozhatják, hogy a vagyont nem közösen kezelik, így az esetleges anyagi felelősség sem oszlik meg - tette hozzá Parti Tamás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:31, szerda | Életmód
Agrárminisztérium: mintegy 160 millió facsemetével biztosított az erdőtelepítések kiszolgálása
2025. Április 15. 07:30, kedd | Életmód
Esterházy Irodalmi Díjat hoztak létre
Esterházy Irodalmi Díjat hozott létre a kortárs magyar irodalom nagyobb társadalmi megbecsülése érdekében az Esterházy Magyarország Alapítvány.
2025. Április 14. 07:50, hétfő | Életmód
Energiaügyi Minisztérium: márciusban üzembe állt a háromszázezredik háztartási naperőmű Magyarországon
Márciusban üzembe állt a háromszázezredik háztartási naperőmű Magyarországon - olvasható az Energiaügyi Minisztérium közösségi oldalán vasárnap közzétett posztjában.
2025. Április 13. 10:36, vasárnap | Életmód
Meteorológia: nagyobb koncentrációban érkezik szaharai por
Nagyobb koncentrációban szaharai por érkezik Magyarország fölé, a jövő hét első napjaiban elszórtan saras eső is eshet - írta a HungaroMet Zrt. Facebook-oldalán szombaton.