Hírek
2011. November 14. 14:00, hétfő |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
2012-ben is lehet pályázni a „NagyCsaládiHáz” projektre

A „NagyCsaládiHáz” elnevezésű pályázat segítségével karácsonyra a második házba is beköltözik az a nyertes nagycsalád.
2011 elején nyertek el 5 millió forint értékű terméktámogatást a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) és öt építőipari cég felajánlásával.
A NOE és az építőanyag gyártók összesen 10 millió forint értékű építőanyagot ajánlottak fel a kiírásban. A sikerre való tekintettel a „NagyCsaládiHáz” pályázatot 2012-ben ismét meghirdetik, amelyet kifejezetten a három vagy több kisgyermeket nevelő családok részére írtak ki.
Karácsonyig beköltözik a „NagyCsaládiHáz” pályázat második nyertes családja is abba a házba, amelyre 2011 elején támogatást nyertek a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) és öt építőanyag gyártó cég jóvoltából. A pályázatot kifejezetten NOE tagsággal rendelkező három vagy több kisgyermeket nevelő, 2011-ben építkezni kívánó családok részére írták ki. Azért a családokra esett a választás, mert a projektet támogatók mind azt vallják, hogy a társadalom legkisebb és egyben legfontosabb egységét is ők jelentik. A terméktámogatás olyan építőanyagokat ölelt fel, mint pl. téglák, födémrendszer, tetőcserepek és tető kiegészítő elemek, kéményrendszerek, hőszigetelő rendszerek. Ezek a magas minőségű termékek olyan korszerű otthonok megépítésében segítik a családokat, amelyben az egészséges lakóklíma az alacsony rezsiköltségekkel párosul.
„Büszkék vagyunk arra, hogy – a NOE és az építőanyag gyártó cégek összefogásának sikereként – két nagycsalád már új otthonában ünnepelheti az idei karácsonyt.” – mondta el Székely Hajnalka a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke, majd hozzátette: „Eltökélt célunk, hogy ezt a mecénás adományozási formát – változatlan feltételek mellett – a jövő évben is folytatni tudjuk. Éppen ezért a 2012-es pályázatot változatlan feltételek hirdetjük meg, így újabb nagycsaládok kaphatnak egy életre szóló ajándékot.” A támogatás tehát a 2011-ben felépülő két házzal nem áll meg, a támogató cégek listája pedig tovább bővül. A jövőbeni pályázat termékskálája a falazótéglától és födémrendszertől, egészen a kémény-rendszerig ismét széles palettát ölel majd fel. A teljes terméktámogatás összege meghaladja a 10 millió forintot. A 2012-es „NagyCsaládiHáz”pályázat kiírása megtörtént, a pályázati anyag megtekinthető és letölthető a NOE honlapjáról (www.noe.hu).
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok